english česky
Hradební 189, 390 01 Tábor - Staré město, tel: +420 381 252 109, mobil: +420 777 161 643, mail: Karel.Bican@volny.cz, bican@pension189.cz

Chalupa Olší 34

Chalupa Olší 32Hospůdka s vlastním výčepem a bazén budou po celou dobu Vaší dovolené vyhrazeny pouze pro Vás. Novinkou letošní sezóny je možnost si vylovit kapra v rybníčku s hastrmanem. : - )

Malebná jihočeská chalupa se nachází ve vesnici Olší u Opařan, v pohádkové krajině vzdálené asi 13 km od historického města Tábora. Přímo před chalupou stojí památný strom - krásná Hrušeň Polnička. Okolní krajina je zajímavá rozlehlými lesy i loukami. V okolí Olší je několik pozoruhodných historických památek.

Lokalita je vhodná pro klidnou odpočinkovou i aktivní dovolenou (cykloturistické stezky, houbaření i sběr lesního ovoce, koupání, romantické procházky). Ideální pro rodinu s dětmi nebo pro lidi, kteří se zajímají o cyklistiku, turistiku nebo agroturistiku.

Možnost vyjížděk na koních do okolí, vodění dětí i vyjížďky v kočáře nabízí Farma Y Cunkov, která se nachází v krásném prostředí Čertovy hrbatiny mezi obcemi Sedlec - Prčice a Jistebnicí (13 km od Olší). Dalším agroturistickým centrem je Ranč Větrovy s vlastní ZOO, který se nachází v malebné přírodě v obci asi 3 km od Tábora. Vyjížďky do přírody i Chalupa Olší 32výcvik na jízdárně nabízí také jezdecký klub v Sudoměřicích u Bechyně, asi 9 km z Olší a ještě několik dalších míst. Nutné rezervovat s předstihem.

Koupání je možné v Knížecím rybníku nedaleko Tábora, v Roudné u Plané nad Lužnicí, Vlkově u Veselí nad Lužnicí. V Táboře se nachází 25 m plavecký bazén, dětské brouzdaliště, tobogán, rekreační bazén s mnoha vodními atrakcemi. Ve vnitřních prostorách je k dispozici bazén 25 m, dětský bazén, parní komory a individuální relaxační centrum. Orlická přehrada je vzdálena asi 30 km od Olší.

Tenisové kurty najdete v Táboře, Jistebnici i Plané n. Lužnicí. V Jistebnici je možnost rybaření na rybníku, který spadá pod jihočeský územní rybářský svaz. Okolím protéká rybářsky vyhlášená řeka Lužnice a také Orlická přehrada, která nabízí rybářský ráj.

Ubytování na chalupě

Chalupa k pronajmutí poskytuje možnost ubytování pro 2 až 10 osob ve 3 ložnicích.

Chalupa Olší 32Ložnice a pokoje: K dispozici nabízíme 2 ložnice, světničku jako společenskou místnost/jídelnu, kuchyňku a koupelnu na pravé straně chalupy. Podkrovní ložnici nad soukromou hospůdkou na levé straně chalupy.

Ložnice č. 1 má 2 lůžka a sousedí se světničkou

Ložnice č. 2 má 2 lůžka s možností jedné přistýlky

Ložnice č. 3 s kapacitou 6 - ti lůžek v podkroví nad soukromou hospůdkou

Sociální zařízení: Ložnice č. 1 a 2 mají společnou koupelnu s vanou, sprchovým koutem, WC a pračkou.

K podkrovní ložnici č. 3 lze používat samostatnou koupelnu se sprchovým koutem a WC v přízemí vedle hospůdky nebo společnou koupelnu v právé části chalupy.

Vytápění: Objekt je vytápěn dřevem - kachlová kamna ve světničce, ložnici a hospůdce. Chalupa Olší 32Příděl dřeva na topení v ceně. V koupelnách el. přímotopy.

Doprava, parkování: Doprava autem: Z Prahy po brněnské dálnici D1,poté odbočte na České Budějovice a jeďte směrem na Tábor. V Táboře pak zvolte směr Plzeň. Po cca 15ti km od Tábora v obci Oltyně na kruhovém objezdu se dejte směrem na Milevsko. Po cca třech kilometrech uvidíte odbočku na Olší. Druhou možností je vydat se z Prahy směrem na Strakonice po silnici R4. V Letech u Písku odbočte na Milevsko. Projedete Milevskem směrem na Tábor a po cca osmi kilometrech uvidíte odbočku na Olší.

Stravování

Vlastní vaření v kuchyňce, která je zcela vybavená. Nejbližší dvě restaurace jsou v Sepekově a Opařanech, vzdálených asi 4,5 km od Olší. Celou řadů výborných restaurací, kaváren a cukráren najdete v centru Tábora. Doporučujeme Vám navštívit naši oblíbenou restauraci U zeleného stromu nedaleko Žižkova náměstí. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

Chalupa Olší 32Vybavení chalupy

Světnička je vybavena velkými kachlovými kamny, jídelním stolem a TV. Lze ji využívat jako jídelnu nebo společenskou místnost. Kuchyňka má el. sporák s troubou a lednicí.

V soukromé hospůdce s vlastním výčepem najdete kachlová kamna, 2 jídelní stoly s posezením až pro 15 lidí, TV s DVD. K používání je zde i rychlovarná konvice popř. přenosný vařič a grill. Po dohodě s majitelem možnost zajištění sudu piva. Neváhejte, a načepujte si pivo sami. Hospůdka i bazén budou po celou dobu Vašeho pobytu v chalupě v Olší vyhrazeny pouze pro Vás.

Rozlehlý, oplocený pozemek s možností parkování, zahradní nábytek, dětské pískoviště, skluzavka, houpačky, bazén 4x8m.

 


web © 1997-2018 MM Sound & Global Net